Valencie nejlepším městem na světě
O životě

Valencie nejlepším městem na světě podle expatů

Valencie opět zbořila světové žebříčky a porazila konkurenty jako Dubai, Ciudad de México, Lisabon nebo Madrid. Všechny tyto metropole figurují mezi 5 nejlepšími městy pro život na světě podle prestižního časopisu Forbes. Žebříček byl sestaven podle názorů expatů, což jsou lidé žijící z pracovních důvodů dlouhodobě mimo svou zemi původu a mohou tak poskytnout pohled někoho zvenčí, který ale nepřijel do města jako turista, ale reálně tam žije.

Časopis Forbes sestavil hodnocení “Expat City Ranking 2022” ve spolupráci s největší sociální sítí expatů InterNations. Expati hodnotili různé aspekty kvality života ve městech, ve kterých žili poslední rok. Žebříček TOP10 dopadl následovně:

Valencie nejlepším městem na světě 2

Valencie, která se může pochlubit více než 2000 let starou historií, je známá svými nádhernými plážemi, pestrou gastronomií a bohatým kulturním dědictvím. Hlasující expati byli mimo jiné nadšení kvalitou a dostupností veřejné dopravy, bezpečností města a bohatou nabídkou možností sportovního vyžití. Také zmiňovali, že bylo z hlediska administrativy velice jednoduché se ve Valencii usadit a že se tam od počátku cítili jako doma. Rovněž si pochvalovali kvalitu společenského života a přijatelnost nákladů na život.

Valencie v posledních letech boduje v řadě žebříčků. Byla zvolena nejlepší gastro destinací na světě (psali jsme tady) či nejzdravějším městem na světě pro život (viz tento náš článek).

Z poměrně opomíjeného třetího největšího města ve Španělsku se začíná stávat vyhledávané letovisko jak pro turisty, tak pro cizince, kteří se chtějí usadit na místě, které jim nabídne vysokou kvalitu života. Valencie není ani příliš malá, ani příliš velká. Nabízí všechny výhody velkoměsta včetně bohatého kulturního vyžití a vynikající gastronomie, zároveň si zachovává určitou úroveň útulnosti menšího města. A místní klima je více než přívětivé (psali jsme zde).

Pokud se do Valencie vypravíte, podívejte se na naše tipy pro cestovatele.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 3 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *