Nejlepší gastro destinace na světě
Gastronomie

Nejlepší gastro destinace na světě – Valencie boduje!

Valencie sbírá poslední dobou jedno ocenění za druhým. Poté, co byla už dva roky po sobě vyhlášena nejzdravějším městem na světě pro život (psali jsme zde), Tripadvisor ji zařadil mezi nejlepší gastro destinace na světě. Konkrétně Valencie obsadila 14 místo v žebříčku slavné cestovatelské platformy.

Pokud je Valencie něčím výjimečná, je to právě kvalita její gastronomické nabídky, jejíž věhlas překračuje hranice Španělska. Důkazem je uznání, které se Valencii nedávno dostalo tím, že byla zařazena mezi TOP 25 nejlepších destinací pro milovníky dobrého jídla.

Nejlepší gastro destinace na světě je žebříček, který pravidelně sestavuje Tripadvisor jako součást své výzvy “Travelers’ Choice Best of Best”. Toto ocenění je udělováno prostřednictvím hodnocení uživatelů Tripadvisoru místům, hotelům a restauracím na celém světě.

Mezi nejlepší gastro destinace na světě se dostala i další dvě španělská města: Barcelona obsadila páté místo a Madrid místo šesté. V TOP 10 najdete také Řím, Londýn, Dubai, Sao Paulo, New York, Bangkok a Singapur.

Samozřejmě gastro hitem Valencie je její paella (psali jsme o ní zde). A pokud byste se toulali naší čtvrtí Cabanyal, tipy na restaurace blízko od pláže najdete zde.

Malou reklamu na valencijskou gastronomii přinášejí následující videa:

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *