Výpis z rejstříku trestů ve Španělsku
Praktické rady

Výpis z rejstříku trestů ve Španělsku

Výpis z rejstříku trestů ve Španělsku budete potřebovat poměrně často. Nezapomeňte ale, že pokud se do Španělska stěhujete, je lepší mít s sebou český výpis z rejstříku trestů s úředně ověřeným překladem do španělštiny, protože často je třeba doložit trestní bezúhonnost ze země původu velice brzy, zvlášť pokud se vám například hned zpočátku podaří najít si práci. O tom, co je lepší si vyřídit před stěhováním do ciziny, jsme psali zde.

Výpis z rejstříku trestů ve Španělsku se nazývá “Certificado de Antecedentes Penales”. Na těchto stránkách je podrobný popis, jak o něj požádat. 

Je důležité vědět, že pokud o výpis z rejstříku trestů ve Španělsku žádáme my (s českým občanstvím), úřady si vyžádají informace z centrálního rejstříku trestů v zemi původu, tedy v České republice. Tato informace se pak přiloží ke španělskému výpisu z rejstříku trestů. Je tedy potřeba počítat s poměrně velkým časovým zpožděním (až 30 dnů), než si úřady vše mezi sebou vykomunikují.

O výpis z rejstříku trestů ve Španělsku můžete žádat osobně, poštou nebo online. Podle způsobu žádosti se pak liší konkrétní požadavky. 

Pokud máte elektronickou identitu cl@ve (psali jsme o ní zde) nebo španělský elektronický podpis (více zde), můžete si velice jednoduše o výpis z rejstříku trestů požádat online. Díky těmto elektronickým identitám se snadno ověří vaše totožnost a nemusíte složitě dokládat občanský průkaz nebo pas. Během procesu online žádosti zaplatíte správní poplatek (v roce 2022 byl 3.86 EUR) a pak už jen můžete čekat na doručení příslušného výpisu.

Počítejte s tím, že v rámci řady administrativních úkonů nesmí být výpis z rejstříku trestů starší než několik měsíců. Proto budete muset správně načasovat podání žádosti, aby byl váš výpis dostatečně čerstvý.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *