španělské město s největším počtem barů
Cestování

Španělské město s největším počtem barů na obyvatele

Jak známo, Španělé milují bary a řada z nich tam tráví velkou část svých životů. Umíte si asi představit, jak v době pandemie trpěli. Ovšem jak asi muselo trpět španělské město s největším počtem barů na obyvatele? Předem prozradíme, že se v něm nachází 5,03 barů na 1.000 obyvatel, což je absolutní španělský rekord.

Nejdřív si ale pojďme povědět, jak vzniklo slovo bar. Pochází z latinského “barra”, které se používalo už ve 13. století v Itálii jako označení pro typickou bariéru u soudního dvora. Francouzská verze “barre” se pak s Normany dostala do Anglie, kde se ustálila v podobě slova “bar”.

Nejstarší bar ve Španělsku, který existuje dodnes, je “El Rinconcillo”, který se nachází v ulici Calle Gerona ve městě Sevilla. Oficiálně byl otevřen v roce 1670, i když jsou o něm písemné záznamy už z roku 1633. Navíc jde o 4. nejstarší bar v Evropě. “El Rinconcillo” si zachovává typické kouzlo sevillských taveren a nabízí to nejlepší z místní kuchyně.

A které že je španělské město s největším počtem barů na obyvatele? Jde o León s již zmiňovanými 5,03 bary na 1.000 obyvatel podle posledních údajů Španělské federace hotelnictví a pohostinství. Mezi nejoblíbenější čtvrti pro milovníky barů patří Barrio Húmedo na starém městě s ulicemi Calle Ancha, Calle de la Rúa, Calle del Caño Badillo a Calle de las Cercas. Původ této zóny spadá do dob antického Říma. Zde se nacházely chatrče místních obyvatel, kteří zásobovali lokálními produkty tábor Římanů v době zrodu města. Barrio Húmedo je malebná čtvrť s rozlehlými náměstími plnými historických budov a s úzkými uličkami, které vás přenesou do dob středověku.

Malou prohlídku barů v této čtvrti můžete zhlédnout v následující reportáži:

Vtipné je, že v žebříčku s názvem “španělské město s největším počtem barů na obyvatele” se na druhém i třetím místě umístila města ze stejného regionu Castilla y León. Druhým městem v pořadí je Salamanca s 4,22 bary na 1.000 obyvatel a třetím městem je Zamora s 4,14 bary na 1.000 obyvatel.

Kam se ale hrabou města. Podíváme-li se do kategorie vesnic, hueské městečko Sallent de Gállego se může pyšnit 15,74 bary na 1.000 obyvatel. Druhé místo zaujímá Comillas v Kantábrii s 9,8 bary na 1.000 obyvatel a Peñíscola z oblasti Castellón s 9,4 bary na 1.000 obyvatel obsadila třetí místo.

Když už jsme u těch nej, víte, kde se nachází největší budova ve Španělsku? Dozvíte se to v tomto článku.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 3 Průměr: 3.7]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *