ubytování ve Valencii
Cestování

Tipy na ubytování ve Valencii

Pokud se chystáte do Valencie, máme pro vás nějaké tipy na ubytování ve Valencii. Rozhodně doporučujeme hledat přes osvědčené platformy jako např. Booking.com nebo AirBnB. Pokaždé jsme tam našli dobré ubytování, dokud jsme ještě ve Valencii nebydleli a jezdili sem na výlet.

💡 Kliknutím na názvy hotelů se přemístíte rovnou na mapu.

Ubytování u pláže ve Valencii

Pokud radši bydlíte blízko u pláže, můžeme vám doporučit následující hotely:

Hotel Miramar se nachází přímo v první linii u pláže a kousek od přístavu.

Hotel Sol Playa je hned v sousedství.

Sea You Hotel Port Valencia se nachází hned u přístavu a jen 15 minut pěšky od pláže. Jedná se o velmi moderní hotel na malebném náměstíčku a má střešní terasu s krásnými výhledy na Valencii.

Ubytování v centru Valencie

Pokud nemusíte mít pláž na dosah a raději se ubytováváte v centru, najdete velký výběr hotelů ve všech cenových kategoriích.

My jsme několikrát vyzkoušeli ekonomičtější alternativu v pensionu Alicante, který je úplně v centru kousek od radnice, pokoje mají slušné a za velmi dobrou cenu.

Ubytování v širším centru Valencie

Další alternativou je ubytovat se někde na půli cesty mezi centrem Valencie a pláží. Tady najdete ekonomicky přívětivější nabídky.

Jednou jsme strávili silvestr v hotelu Barceló Valencia, ze kterého je krásný výhled na park Turia a futuristické stavby Santiaga Calatravy. Hotel je velmi moderní a má i SPA.

Pokud jste mladí a hledáte low-cost ubytování, Urban Youth Hostel bude ta pravá volba pro vás. Je to designový hostel relativně nedaleko od přístavu a od pláže. Ale připravte se, že se moc nevyspíte, protože je hodně oblíbený mezi pařící mládeží z celého světa. A pokud máte rádi soukromí, dejte si při rezervaci pozor, abyste si zabookovali pokoj s vlastní koupelnou. Řada pokojů má sdílenou koupelnu na chodbě.

Další tipy

Při hledání ubytování ve Valencii vám může přijít vhod i náš článek o nejlepších čtvrtích ve Valencii. Například fotbaloví nadšenci možná budou chtít bydlet poblíž stadionu Mestalla valencijského fotbalového klubu Valencia CF. Pokud máte rádi pulzující čtvrti plné teras a zahrádek, asi se ubytujete v trendy gay-friendly čtvrti Ruzafa (valencijsky Russafa).

Každopádně pokud cestujete s malými dětmi nebo máte nějaké specifické požadavky, přes platformy typu Booking.com nebo AirBnB si můžete vyfiltrovat ubytování, které bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Navíc se můžete orientovat podle recenzí a hodnocení ostatních uživatelů.

Jiné rezervační systémy nemáme vyzkoušené, navíc v médiích často mluví o řadě podvodných serverů, které vás nalákají na velmi výhodné ceny a jen vás připraví o peníze, takže je lepší spoléhat se na osvědčené platformy.

Pokud máte vlastní tipy na ubytování ve Valencii, určitě budeme rádi, když nám je pošlete. A když už se do Valencie chystáte, určitě vám přijdou vhod naše tipy na to, co můžete ve Valencii vidět.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *