Segovia akvadukt
Cestování

Segovia vás přenese do dob Římanů

Vydáte-li se severozápadním směrem z Madridu, překročíte hranici se sousední autonomní oblastí Kastílie a León a dorazíte do okouzlujícího městečka Segovia. Cesta trvá přibližně hodinu a čtvrt (autem).

Právě zde naleznete 818 metrů dlouhý románský akvadukt ve výborném stavu. Jedná se o jednu z nejlépe zachovalých památek po Římanech na Pyrenejském poloostrově, která je právem považována za výjimečné dílo stavebního inženýrství.

V těsné blízkosti akvaduktu se nachází replika slavné sochy kapitolské vlčice kojící zakladatele města Řím Romula a Rema. Tuto repliku daroval Segovii Řím v roce 1974 u příležitosti dvoutisícího výročí akvaduktu.

Ale to rozhodně není všechno, co může Segovia nabídnout. Při procházce historickým centrem na vás dýchne středověká atmosféra díky krásným historickým stavbám, mezi které patří místní katedrála, židovská synagoga, bývalé sídlo králů El Alcázar (píšeme o něm tady) a klášter svatého Antonína (Monasterio de San Antonio El Real).

Není divu, že Segovia byla zapsána v roce 1985 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Milovníci gastronomie by měli určitě ochutnat specialitu zvanou El Cochinillo, což je pečené selátko. Místní obyvatelé ho umí připravit tak mistrovsky, že k jeho porcování nepotřebují nůž a postačí jen pouhý okraj talíře (viz následující video).

Praktické informace:

Vlakové nádraží v Segovii se nachází celkem daleko od historické části města, a proto je lepší vydat se sem buď autem anebo autobusem. Autobusové spojení mezi Madridem a Segovií zajištuje společnost La Sepulvedana.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *