Na letišti na Tenerife se kradlo ve velkém
Cestování

Na letišti na Tenerife se kradlo ve velkém

Na letišti na Tenerife se kradlo ve velkém. Místní policie údajně zadržela vysoce organizovaný gang 14 lidí, kteří vykrádali zavazadla pasažérů. Byly zabaveny předměty v hodnotě téměř 2 miliónů EUR. Do případu je zapletených minimálně dalších 20 zaměstnanců letiště.

Zavazadla byla vykrádána poté, co je cestující odevzdali při odbavení. V logistickém zázemí letiště skupina zavazadla otevírala a brala z nich cenné věci. Vypracovali si dokonalý systém, aby je nikdo nemohl přistihnout. Vytvořili si místa chráněná bezpečnostními plachtami a paravány, kde je nikdo nemohl při činu načapat. Pak pokračovaly vykradené kufry přímo do letadla.

Skupina byla perfektně organizovaná, měla svou jasnou hierarchii a každý člen přesně věděl, jaké jsou jeho úkoly v celém řetězci. Bylo nutné důkladně vybrat konkrétní let, uschovat ukradené předměty a poté je nepozorovaně propašovat z prostorů letiště a pak se postarat o jejich zpeněžení. Pro vynášení kradených předmětů z letiště používali důmyslně upravené pracovní oděvy, které měly všité tajné vnitřní kapsy. Jako mezisklad byly používány také osobní skříňky zaměstnanců.

Při zásahu policie zabavila 13.000 EUR v hotovosti, 120 šperků, 29 luxusních hodinek, 22 špičkových mobilních telefonů a další elektroniku.

Obvinění zaměstnanci prodávali kradené předměty přes internet nebo se je snažili udat v místních zastavárnách.

K zásahu policie vedly četné stížnosti cestujících, kteří se z Tenerife vraceli do svých domovů. Letiště Tenerife Sur patří mezi nejvytíženější terminály ve Španělsku, ročně odbaví přes 11 milionu pasažérů.

Toto riziko zřejmě hrozí na většině letišť. Je trochu zvláštní, že lidé v odbavených zavazadlech nechávají tak cenné věci. Ale kdyby tomu tak nebylo, neměl by tento gang takové žně.

Pokud cestujete do Španělska, podívejte se na praktické informace pro cestovatele.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 2 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *