playa de las catedrales
Cestování

Playa de las Catedrales je mistrovské dílo přírody

Na severu Španělska v blízkosti rozhraní Galicie a Asturias najdete přírodní monument, který vám zaručeně vyrazí dech. Jedná se o pláž přístupnou veřejnosti pouze v době odlivu oceánu. Právě v tento moment se totiž odhalí dechberoucí klenuté oblouky vymleté ve skalách působebním vlivu příbojových vln a větru. Odtud název pláže odvozený od gotických oblouků katedrál. Nelze se divit, že internetový portál TripAdvisor označil Playa de las Catedrales za 4. nejhezčí pláž Evropy.

Je důležité upozornit, že Playa de las Catedrales určitě není místem pro bezstarostné opalování, koupání a nicnedělání. Díky omezenému přístupu v závislosti na slapových jevech moře je spíše vhodná na procházku zlatavým pískem a obdivování unikátní scenérie vykouzlené přírodou.

Skrytá zákoutí přístupná pouze za odlivu

Praktické informace:

Opravdu klíčové je naplánovat si svou návštěvu podle fází oceánu, protože za sílícího přílivu nejen že neuvidíte skryté vnitřní klenuté oblouky, ale místní pobřežní stráž vám vůbec neumožní přístup na toto magické místo. Na těchto stránkách (pouze ve španělštině) najdete tabulku s časy odlivů podle jednotlivých dnů v měsíci.

Playa de las Catedrales leží asi 10km západně od malého městečka Ribadeo, jen kousek od místa, kde leží hranice mezi autonomními oblastmi Galicie a Asturias. Přímo u pláže se nachází celkem rozlehlé parkoviště. Nicméně vzhledem k vysokému zájmu turistů o tento výjimečný zážitek se plocha pro auta rychle zaplní. Alternativní možností je zaparkovat na pláži Playa de Arealonga a dojít pěšky po stezce určené výhradně pro pěší a cyklisty, která lemuje přístupovou silnici k Playa de las Catedrales. Cesta by vám neměla trvat déle než 20 minut.

Pokud budete chtít v této oblasti přespat a lépe tak naplánovat svou návštěvu v závislosti na fázích moře, v blízkosti se nachází kemp A Nosa Casa a dvouhvězdičkový hotel nesoucí stejné jméno jako tento přírodní úkaz. Více možností ubytování v podobě několika kempů a penzionů najdete jen pár kilometrů dál při spojovací komunikaci N-634.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 3 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *