sim karta ve španělsku
O životě

HURÁ! Máme SIMky!

V květnu 2012 jsme se vydali na tzv. testovací prodloužený víkend do Valencie. Cílem bylo definitivní rozhodnutí, že do toho bláznivého projektu “stěhujeme se do Španělska” půjdeme a za druhé poznání Valencie, coby možného kandidáta. Madrid a Barcelonu už jsme znali z dřívějších dovolených nebo prodloužených víkendů, ale Valencie byla zatím neprozkoumaná. Nutno říct, že dojem udělala výborný! Koho by neokouzlilo příjemné květnové počasí, vůně pomerančovníků a mořské soli v kombinaci s výborným jídlem?

Při jedné z procházek po starém městě jsme narazili na prodejnu Vodafone. Původní dohoda byla jasná a zněla následovně: pokud z pobytu ve Valencii budeme mít oba dobrý dojem, tak do toho půjdeme a uděláme první krok v podobě pořízení španělských telefonních čísel. A protože dojmy jsme měli oba víc než dobré (převážně asi idealizované), tak jsme do té prodejny Vodafone zašli. Naštěstí byli všichni prodavači zaneprázdněni obsluhou jiných zákazníků. Bleskurychle jsme proklouzli ke stojanu s předplacenými kartami SIM a začali se probírat nabídkou dostupných telefonních čísel. Když jsme byli oba spokojeni se svým snad lehce zapamatovatelným novým telefonním číslem, naivně jsme si mysleli, že cenu uvedenou na obalu mlčky zaplatíme u pokladny a hotovo. Jakákoliv jiná varianta by byla komplikovaná díky naší nulové španělštině. No a co myslíte? Samozřejmě to nešlo jak po másle. Prodavač začal něco vykládat a na mojí otázku “Do you speak English?” se vůbec nechytnul. Nezbývalo nic jiného, než domlouvat se tzv. rukama nohama. Podařilo se nám v palbě slov zachytit výraz pasaporte, a tak jsme v jisté obavě odevzdali své pasy. Prodavač nám následně vrazil do ruky nějaký formulář (pochopitelně ve španělštině) a ukázal na místa, která máme vyplnit. Improvizovaně jsme dokončili veškeré papírování a zaplatili požadovanou cenu. HURÁ! Máme SIMky! A teď rychle někam na pivo a tapas, abychom oslavili tenhle malý zato velmi významný krok!

Později jsme zjistili, že ačkoliv jsme si koupili přeplacené sim karty, rozhodně nejsou anonymní a systém dobíjení kreditu funguje trochu jinak, než jak ho známe z ČR. Pokud vás zajímá více detailů, mrkněte na článek s praktickými radami Jak si pořídit španělské telefonní číslo?

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *