Cabanyal na drink
Gastronomie

Cabanyal na drink

Pokud budete na dovolené ve Valencii, určitě neminete čtvrť Cabanyal, která se nachází u městské pláže (psali jsme o ní v tomto článku o valencijských čtvrtích). Tady jsme psali o restauracích, kam můžete vyrazit za dobrým jídlem. Protože zde žijeme, objevujeme i místa, kam zajít ve čtvrti Cabanyal na drink a postupně je sem budeme přidávat.

💡 Kliknutím na loga míst se přemístíte rovnou na mapu.

Naše hodnocení: 💙💙💙💙💙

La Fábrica de Hielo je gastronomický prostor v industriálním stylu hned v první linii u městské pláže. Sami se prezentují jako nezávislý kreativní prostor, který je místem, kde se potkávají různé umělecké styly s cílem přinést novou perspektivu do kulturní a volnočasové nabídky Valencie.

Jak napovídá název, klub vznikl v prostorech bývalé továrny na výrobu ledu, která byla řadu let zavřená a bez využití.

Kromě výborných chuťovek a drinků nabízejí i kulturní program. Několikrát týdně si tam po osmé hodině můžete vychutnat živou hudbu různých stylů jako například jazz, funk nebo afrobeats. Často dávají prostor mladým umělcům a vždy kladou důraz na kvalitu.

Toto místo rozhodně stojí za návštěvu, jen myslete na to, že nedělají rezervace, a proto je lepší tam dorazit ideálně už na sedmou, zvlášť ve dnech, kdy tam probíhají vystoupení. Ale i v průběhu večera lidé cirkulují a průběžně se uvolňují stolečky. Prostor je hodně velký s vysokým stropem a dobrou ventilací, takže i v horkých dnech tam uniknete před silným španělským sluncem.

Naše hodnocení: 💙💙💙💙💙

Mercabanyal je také gastro-prostor, tentokrát ale pod širým nebem. Koncept je založený na pestré nabídce různých bister a stánků, kde si můžete vybrat z řady různorodých jídel a v klidu si je vychutnat u stolečků jak ve spodní části nebo nahoře v prostoru členitých terásek.

Najdete zde například thajskou kuchyni, stánek s kroketami, italské bistro s nabídkou pizz, pannini a dalších italských pochoutek, stánek s hamburgery a nebo typické španělské tapas. Pokud byste měli chuť na sladké, je tu i cukrárna nabízející zmrzlinu, crepes, brownies, vafle nebo mléčné koktejly. Nechybí bary s nabídkou piva, vína a různých míchaných koktejlů.

Po dni stráveném na pláži je to ideální místo, kde se občerstvit a užít si třeba západu slunce.

Madre Cabanyal

Naše hodnocení: 💙💙💙💙💙

Madre je úplně nový podnik hned vedle Mercabanyalu. Rekonstrukcí původního rybářského domku v druhé linii u pláže vznikl pestrobarevný prostor ve stínu palem v latinsko-americkém stylu. Tak trochu nám připomínal pohlednice z kubánské Havany. A na flóře rozhodně nešetřili, takže si tak trochu připadáte jako v malé botanické zahradě.

Sami o sobě píšou, že své návštěvníky rádi přivítají v jakékoliv denní době, ať už na brunch, oběd, večeři nebo na pozdní noční gurmánský rozmar, vždy s pestrou nabídkou pokrmů, které nakrmí i duši a zahřejí u srdce. Nabízejí mladistvou kreativní neformální kuchyni s jasnou latinsko-americkou stopou.

I drinky jsou exotické a především nápadité. My jsme ochutnali vynikající koktejl “Gloria Estefan” z vodky, marakuje a vanilky. V nabídce je ale také například “Frida” (zřejmě inspirovaná mexickou malířkou Fridou Kahlo) na bázi tequily, “Salma” (patrně podle herečky Salmy Hayek) s hlavní ingrediencí v podobě rumu, “Evita” obsahující gin a maté, “Chavela” (asi jako vzpomínka na mexickou zpěvačku Chavelu Vargas) s rumem a cointreau, Michelada na bázi piva a nechybí ani klasická Bloody Mary.

Pokud budete hledat klidnou oázu cestou z pláže, Madre je to pravé místo. I když večery už tam tak poklidné nebudou, chystají se totiž pořádat taneční večírky.

Pokud tedy budete na valencijské městské pláži, zkuste některý z našich tipů, kam ve čtvrti Cabanyal na drink.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *