čtvrti ve Valencii
Cestování

Nejlepší čtvrti ve Valencii

Pokud se chystáte do Valencie na výlet a nevíte, ve které čtvrti si hledat ubytování, nebo se dokonce do Valencie chcete přestěhovat, máme pro vás přehlednou informaci o tom, které čtvrti ve Valencii jsou považovány za nejlepší a proč.

Že je Valencie výjimečné město pro život, je nesporné. Máme tu pláž, skoro celý rok pěkné počasí a údajně nejlepší slavnosti na světě. Navíc univerzitní prostředí a všudypřítomné kulturní vyžití dodávají městu zvláštní atmosféru.

Ruzafa

Jde o módní čtvrť, kde se mísí tradice s moderním stylem života. Ne nadarmo je občas označovaná přívlastkem hipsterská, i když poslední dobou by se spíše měla označit jako valencijská gay čtvrť. Žijí tu původní obyvatelé (rozumějte: důchodci), mladí lidé, rodiny s dětmi, turisti i studenti, všichni na jednom místě. Koncentruje se tu bohatý společenský i kulturní život, paleta restaurací je velmi pestrá, zahrádky barů a hospod žijí celý den a večer se promění v rušné mraveniště lidí užívajících si vlahých večerů ve společnosti svých přátel. Najdete zde i pekárny v americkém stylu, můžete si zajít na burger nebo na marocké či turecké speciality. Nebo se můžete toulat po malých uměleckých galeriích, buticích s indie oblečením nebo krámcích s organickými potravinami.

Čtvrť si můžete zobrazit na mapě zde.

El Carmen

Pokud ale máte rádi opravdový ruch velkoměsta, El Carmen nabízí mladé a alternativní prostředí plné různorodých barů a kulturního vyžití všeho druhu. Najdete tu směs studentského, uměleckého a bohémského prostředí. A protože se jedná o historické centrum města, turistický ruch je tu nejintenzivnější a těžko tu najdete klid (ani v noci). Pokud ovšem rádi žijete v centru dění a nevadí vám rušný noční život, je to čtvrť právě pro vás.

Mapa čtvrti je tady.

Patraix

Tato čtvrť si získává oblibu hlavně díky své blízkosti k centru města, velmi dobré infrastruktuře supermarketů a ostatních obchodů a služeb, dostupnosti zdravotní péče, škol a parků. Jde o ideální místo pro rodiny s dětmi a aktivní lidi, kteří mají rádi sportování na čerstvém vzduchu. Navíc místní restaurace nabízejí velmi pestrý mix kuchyní, od klasické španělské přes indickou až po senegalskou nebo ekvádorskou.

Mapu si zobrazíte zde.

Pla del Real

Její umístění je naprosto ideální. Kousek od městského parku Turia s pestrou nabídkou barů, restaurací a nebo i kina (Albatros Babel). Je hodně oblíbená mezi studenty, kteří hledají sdílené bydlení a zároveň to mají co by kamenem dohodil do univerzitní čtvrti Benimaclet. A pokud jste fanoušky fotbalu, Pla del Real je domovem valencijského fotbalového klubu. Fotbalový stadión Mestalla udává hodně kolorit čtvrti, zvlášť ve dnech velkých zápasů.

Na mapě si čtvrť prohlédnete tady.

Benimaclet

O této čtvrti se říká, že je oblíbená mezi valencijskými starousedlíky. Původně to byla vesnice, kterou časem do sebe město absorbovalo a stala se tak jednou z hlavních čtvrtí Valencie. V jejích uličkách opravdu pocítíte trochu toho venkovského klidu, i když její blízkost univerzitnímu kampusu do ní vlévá mladistvou energii. Místní hospody a bary jsou velmi alternativní, čímž reagují na studentskou klientelu.

Mapu najdete tady.

El Cabanyal

Jde asi o nejvýraznější čtvrť Valencie, která byla v roce 2020 deníkem The Guardian vybraná jako jedna z nejvíc “cool” čtvrtí v Evropě. I když některé části poměrně dost chátrají, jisté je, že El Cabanyal-Canyamelar je čtvrtí, která jakoby postupně vstává z popela a proměňuje se ve velmi trendy čtvrť, oblíbenou hlavně mezi mladými lidmi a zahraničními turisty. A to především díky blízkosti pláže a místům rušného nočního života jako je například věhlasná Marina Real v přístavu. Navíc v celé čtvrti je znát velké oživení, vznikají nové restaurace, bary a obchůdky a bývalá rybářská čtvrť nachází svou novou moderní, svěží a postupně i kosmopolitní podobu. A zrovna v této čtvrti ve Valencii žijeme i my.

Na mapu se dostanete tudy.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 4 Průměr: 3.8]

Pošli to přátelům…

2 komentářů

 • Kristina

  Dobry den, mela bych dotaz ohledně čtvrti kam jste psali, ze jste se přestěhovali….naplnila Vase očekávání?Jste tam spokojeni?Nevybrali byste dnes jinou čtvrt?A pak spis prosba….nesepsali byste prosím nějaký článek o tom, jaka je “MHD” ve Valencii, jak se platí, za co se platí, druhy jízdenek,apod?

  Díky moc za Vase clanky, jsou úžasný.
  kristina

  • modrasek

   Dobrý den, moc děkujeme za milý komentář.
   El Cabanyal naplnil naše očekávání, já jsem z této čtvrti naprosto nadšený. Ale záleží na subjektivním pohledu každého, jsou lidé, kterým se tu nelíbí a stěhují se pryč.
   O MHD ve Valencii jsme zatím nepsali, protože je to dost zrádné téma. Tarify a podmínky se průběžně mění a je obtížné mít neustále aktuální informaci. Ale pokusíme se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *