výběr dodavatele ve Španělsku
Praktické rady

Rekonstrukce bytu – výběr dodavatele ve Španělsku

Výběr dodavatele ve Španělsku na rekonstrukci bytu jsme zahájili v září 2019 tím, že jsme oslovili 8 firem. Opravdu jsme si dali záležet, abychom se nenechali napálit. Hodně jsme dali na reference a hodnocení na Googlu a každého kandidáta jsme si důkladně prolustrovali na internetu.

Pro hledání dodavatele na rekonstrukci vašeho bytu nebo domu ve Španělsku použijte ideálně klíčová slova “reforma integral” + název města (případně v množném čísle “reformas integrales”) nebo “empresa de reformas” + název města. Téměř vždy se jedná o lokální malé firmy, které pracují s místními řemeslníky a úřady. Jsou zvyklé buď realizovat kompletní rekonstrukce na klíč nebo jen částečné jako třeba rekonstrukci koupelny nebo i jen drobnější opravy, úpravy a instalace v bytech.

Nemusíte hledat jen na internetu. Můžete se porozhlédnout ve vaší čtvrti. Tyto firmy mívají často provozovny, které vypadají jako kuchyňská nebo koupelnová studia, ale nabízejí všechny instalační a stavební práce.

Po několika týdnech komunikace a vyhodnocování informací jsme do užšího výběru zařadili 4 firmy a na polovinu října 2019 jsme si s nimi domluvili schůzky.

výběr dodavatele ve Španělsku

Tady přišla na řadu i osobní chemie. Jeden pán byl tak arogantní a v podstatě vůbec nechtěl rekonstrukci bytu udělat podle našich představ, na které se tvářil kysele a vysloveně znechuceně, a vnucoval nám svoje nápady a vůbec nepřipouštěl diskusi, natož aby aspoň trochu naslouchal, že jsme si už během schůzky pohledem naznačili, že tohle rozhodně nebude náš favorit. 

U jiné firmy se nakonec ukázalo, že ani nemají sídlo, schůzku jsme měli na technické univerzitě, kde oba majitelé pracovali jako profesoři a podle toho také vypadal jejich přístup. Byli to takoví teoretici, nebyli schopní dát nám nějakou konkrétní představu o dalším postupu, termínech atd., vše bylo ve stylu “uvidíme, nějak to uděláme, něco vám pošleme, možná příští týden nebo spíš za 14 dní”, takže i když nám byli sympatičtí, realizaci s nimi jsme si neuměli představit.

Chuť jsme si spravili na poslední schůzce, kde všechno do sebe perfektně zapadlo. Pán byl praktik, ve všem se bezvadně orientoval, na všechno měl nějaké smysluplné řešení, bylo vidět, že umí pracovat projektovýmn způsobem na bázi nějaké časové osy a termínů, navíc to byla úplně typická firma na rekonstrukce s velkou “prodejnou” (dnes by se tomu spíš řeklo “show room”), s kompletními vzorkovníky všech materiálů, ukázkovými kuchyněmi, sprchovými kouty atd. 

Takže rozhodnutí padlo už tam, i když jsme si ještě počkali na rozpočty od všech kandidátů, které nám ale jen potvrdily náš dojem ze způsobu práce jednotlivých firem, a definitivně jsme se dohodli na spolupráci s naším favoritem a tím úspěšně skončil výběr dodavatele ve Španělsku na rekonstrukci bytu.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 2 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *