Rekonstrukce bytu ve Španělsku
O životě

Rekonstrukce bytu ve Španělsku

Jakmile jsme se rozhodli splnit si náš sen o životě u moře, první a nejdůležitější úkol, který před námi stál, byla rekonstrukce bytu ve Španělsku. Náš byt ve Valencii byl ze 60. let a i když jsme ho pro nájemníky hodně vylepšili, pro naše vlastní bydlení jsme ho chtěli od základů změnit. Byla tedy potřeba komplexní rekonstrukce, které se španělsky říká “reforma integral”.

Hlavní změna spočívala v nové dispozici. Byt byl zbytečně členitý, chtěli jsme spojit kuchyň s obývákem, zvětšit koupelnu a malé pokojíčky vybourat, propojit a vytvořit tak prostornou ložnici. Z původní ložnice jsme se rozhodli udělat pokoj pro hosty kombinovaný s pracovnou.

Samozřejmě bylo nutné udělat kompletně novou elektro-instalaci, nová okna, podlahy, dveře, kuchyňskou linku, klimatizaci atd. Všechny požadavky jsme tedy sepsali a namalovali, udělali jsme si orientační rozpočet a pustili se do výběrového řízení na dodavatele. 

Chtěli jsme firmu, která nám rekonstrukci udělá na klíč. Jednak jako cizinci jsme se nevyznali ve stavebních předpisech a už vůbec jsme se necítili na to, organizovat řemeslníky a vykonávat stavební dohled, zvlášť když jsme bydleli v Madridu a nemohli jsme být neustále na místě. 

Dobré je, že ve Španělsku jsou rekonstrukce bytů v módě a firem existuje spousta. Zároveň jsou dobré weby, kde si můžete najít rady, na co si dát při výběru pozor (kromě referencí např. jestli má firma pojištění zodpovědnosti) a taky si můžete snadno spočítat, kolik vás to bude zhruba stát. Existují tabulky podle měst s cenovými intervaly za kompletní rekonstrukci za m2. Záleží na kvalitě vybraných materiálů a na komplexnosti rekonstrukce bytu ve Španělsku, ale v průměru ve Valencii musíte počítat s cenou 650-900 EUR za m2.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 2 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *