pronajmout byt v Madridu
Praktické rady

Jak a kde si pronajmout byt v Madridu?

Realitní trh v Madridu je stejně rychlý a neúprosný jako v jakékoliv jiné metropoli. To znamená, že lákavé nabídky pronájmu se nijak dlouze takzvaně neohřejí na trhu. Tento příspěvek vám poradí, jak si pronajmout byt v Madridu. Nejvíce nabídek bytů k pronájmu najdete na webu idealista.es a velmi dobrou alternativou může být také web fotocasa.es. Obecně platí, že kdo dřív příjde, ten dřív mele, a proto si domluvte schůzku na prohlídku bytu co nejdříve. Někteří dávají přednost hledání bytu jiným způsobem. Nejprve si zvolí konkrétní čtvrť, kde by chtěli bydlet, a tam prochází ulice a hledají vyvěšené cedule v portálech domů s nápisem k pronájmu (španělsky alquiler). Na uvedené číslo pak zatelefonují a zjistí detaily, o jaký byt se jedná a zda je stále k dispozici. Nejste si jistí, ve které čtvrti (španělsky barrio) hledat? Mrkněte na následující výčet některých madridských čtvrtí.

Salamanca – velmi elegantní a noblesní čtvrť, kde najdete krásné činžovní domy a drahé obchody světových značek. Lze proto očekávat vysoké ceny nájmů.
El Retiro – rezidenční čtvrť s krásnými činžovními domy. Dominantou této čtvrti je stejnojmenný rozhlehlý park, který platí za plíce Madridu.
Centro – jak sám název napovídá, leží v samotném centru města. Najdete zde mnoho památek a ulic jen pro pěší.
La Latina – jedná se o jednu z nejstarších čtvrtí v těsné blízkosti centra města a významných památek. La Latina je oblíbeným místem, kam zajít na skleničku či tapas.
Lavapiés – nejpestřejší čtvrť po stránce etnické a kulturní. Zde najdete restaurace a bistra s různorodou kuchyní z celého světa.
Chueca – gay čtvrť v těsné blízkosti centra města. Nachází se zde velké množství hostelů, malých butiků, barů a restaurací.
Malasaña – bohémská a hipsterská čtvrť s krásnou architekturou, útulnými naměstíčky a bohatou nabídkou barů a restaurací.
Chamberí – klidná rezidenční čtvrť s krásnými činžovními domy se nachází v blízkosti centra města.

Jestli si budete chtít pronajmout byt v Madridu, buďte připravení na to, že majitel nemovitosti po vás bude požadovat tzv. nóminu za poslední 2-3 měsíce. Nómina představuje detailní výplatní pásku, ze které si majitel bytu ověří, že máte dostatek příjmů. Běžnou praxí je i uhrazení 1-2 měsíční vratné kauce, které se říká fianza.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *