Úpravy bytu ve Španělsku
O životě

Úpravy bytu ve Španělsku

Jakmile jsme úspěšně převzali byt, přišly na řadu úpravy bytu ve Španělsku. A začali jsme hned. V den podpisu u notáře a převzetí klíčů jsme si v něm zařídili provizorní ubytování (spali jsme v podstatě na zemi) a začali jsme s přípravami pro budoucí nájemníky. 

Protože bylo před létem, rozhodli jsme se nabídnout byt k pronájmu až od září a užít si léto ve Valencii. Spojili jsme příjemné s užitečným a skoro každý víkend jsme opouštěli Madrid a věnovali se valencijskému bytu.

Naše realitka nám doporučila firmu, která provedla všechny nutné opravy a byt vymalovala. My jsme se pak vrhli na zařizování. Pořídili jsme z Ikea základní nábytek a nezapomněli jsme například ani na pračku či televizi, protože nám bylo řečeno, že je obvyklejší pronajímat zařízený byt.

Naše léto 2018 tedy vypadalo tak, že jsme neustále něco montovali a kombinovali to s relaxem na pláži (však vidíte z úvodní fotky focené ze střešní terasy, jak jsme měli moře blízko). Neobešlo se to bez zádrhelů, například když z Ikea přivezli sedačku a ta neprošla schodištěm. Pánové z přepravní firmy nám řekli, že buď nám ji můžou nechat v přízemí domu a my si budeme muset objednat plošinu, aby nám ji dopravila přes balkón, nebo ji vrátíme. Když viděli naši bezradnost, jeden z nich řekl, že kdyby před domem neparkovala auta, mohli by teoreticky s dodávkou najet na chodník a zkusit nám sedačku vytáhnout přes střechu dodávky na balkón. Štěstí bylo, že jsme měli před domem zaparkované naše auto, takže jsme uvolnili místo, oni najeli na chodník, my jsme doběhli do obchodu pro lano a skutečně se nám podařilo sedačku dostat přes balkón do našeho druhého patra. Ta radost za všechen ten stres a adrenalin opravdu stála.

 

Byt po úpravách.

Na konci léta už bylo vše připravené a my jsme s těžkým srdcem byt předali realitce, aby se pustila do hledání nájemníků.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 2 Průměr: 3]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *