příležitost v Madridu
O životě

Když se objeví nečekaná příležitost v Madridu

Jak jsem si tak užíval madridské dobrodružství coby oficiální fotograf Českého centra, kde se vzala tu se vzala příležitost. Ozvala se mi slečna, od které jsme měli přes AirBnB pronajatý byt na první 2.5 měsíce. Pronajímala ho krátkodobě jako apartmán a protože žila mimo Madrid, vše jí zajišťovala sestra. Ovšem sestře se narodilo miminko a neměla najednou na nic čas, takže si na mně vzpomněly a daly mi nabídku, spravovat byt za slušnou odměnu. Prý jsme jim byt vrátili v bezvadném stavu a během našeho pobytu zjistily, že je na nás spoleh. Navíc potřebovaly někoho, kdo mluví cizími jazyky. Také jsem už znal jejich tatínka, který zajišťoval drobné opravy v bytě, a maminku, která se starala o přísun čistého prádla pro hosty. Všechno do sebe tak hezky zapadlo a já začal s kariérou správce apartmánu. Opravdu mě to začalo bavit a byla to příjemná aktivita na dobu hledání práce. 

Po dvou měsících se mi slečna ozvala, že její kamarád začne po létě také pronajímat byt a jestli bych to pro něj taky mohl dělat. A v tu chvíli ve mně něco zpozornělo a já vycítil příležitost. Na serveru pro krátkodobé pronájmy jsem si vyhledal pronajímatele bytů v Madridu a asi 350 z nich jsem poslal nabídku služeb. Po několikatýdenní intenzivní komunikaci jsem získal čtyři klienty a s několika dalšími zájemci jsem jednal. Spočítal jsem si, že s deseti byty už bych se slušně uživil. 

Stala se tak ze mne uklízečka, recepční i průvodce po Madridu v jedné osobě. A moc mě to bavilo. Potkával jsem lidi z celého světa a s čistou hlavou jsem si organizoval svůj čas. Během několika měsíců se mi počet spravovaných bytů ustálil na osmi a zároveň jsem externě spolupracoval se společností, která pronajímala 20 bytů v jednom činžáku v centru víceméně formou hotelu a několikrát týdně potřebovali mou výpomoc na noční check-iny.

AirBnB příležitost v Madridu
Takhle vypadala moje správcovská “klíčenka”.

Takže jakousi podivnou shodou náhod a okolností mi tady tak nějak téměř nevědomky vznikl malý business a říkal jsem si, že jestli se ještě trochu rozroste, nebudu muset hledat práci. Budu ji totiž najednou mít.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 4 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *