Pracovní schůzky ve Španělsku
O životě

Pracovní schůzky ve Španělsku

Pracovní schůzky ve Španělsku by člověk s českou mentalitou nazval jedním slovem: chaotické. Odlišná mentalita a jiné pracovní prostředí samozřejmě znamenají, že ne vše bude probíhat tak, jak jsme zvyklí. Mluvíme sice o kancelářských profesích, ale i v jiných sférách můžou mít pracovní schůzky podobné znaky.

Pracovní schůzky ve Španělsku jsou často velmi málo formální. Španělé mají ve zvyku začínat osobními tématy. Proberou, jak se měli o víkendu, jak se má rodina či jak dopadly poslední fotbalové zápasy.

Rozhodně nemůžete očekávat, že se bude postupovat stylem “téma – řešení” v optimálním čase. 

Španělé neustále odbočují od aktuálního tématu, skáčou si do řeči, nerespektují, kdo má zrovna slovo, a rozjíždějí paralelní diskuze, takže v některých momentech mohou najednou mluvit úplně všichni účastníci schůzky.

Skákání do řeči je velmi běžné a Španělé ho dokonce můžou považovat za vyjádření zájmu o to, co dotyčný zrovna říká.

Stanovený začátek pracovní schůzky ve Španělsku také nemůžete považovat za bernou minci. Nedochvilnost je ve Španělsku velmi typická, proto schůzky zpravidla začínají se zpožděním a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ze stejného důvodu také schůzky málokdy skončí v plánovaném čase.

Pokud vás zajímá, jak vypadá pracovní doba ve Španělsku, podívejte se na tento článek.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *