španělská vesnice na prodej
O životě

Španělská vesnice na prodej

V oblasti Zamora na hranicích s Portugalskem uprostřed přírodního parku Arribes del Duero je španělská vesnice na prodej, a to úplně celá sakumprásk. Salto de Castro je krásné opuštěné městečko, které se snaží získat zpátky život do svých uliček. Nachází se v něm 44 obydlí, bar, škola, bazén, kostel, ubytovna a služebna policie. To vše za 260.000 EUR (zhruba 6,5 milionu CZK).

Salto de Castro vybudovala soukromá firma, aby měla kde ubytovat zaměstnance své nedaleké přehrady. Když díky automatizaci v roce 1989 stroje nahradily lidi, městečko zůstalo opuštěné.

V roce 2000 ho koupila jedna rodina s plánem učinit z něj turistickou lokalitu, ale hospodářská krize roku 2008 všechny plány zhatila, rodina mezitím přestala podnikat a městečko až do roku 2022 opakovaně (a neúspěšně) nabízela k prodeji.

Pověst města duchů lákala zvědavce, kteří se tam vydávali za dobrodružstvím, případně natáčeli videa jako například toto:

Salto de Castro je ideální místo pro někoho, kdo chce uniknout stresu a stát se majitelem a zároveň starostou městečka, které má možnost požádat si o turistickou licenci a proměnit se v ráj pro milovníky španělského venkova.

Samozřejmě nic není zadarmo. Kromě pořizovací ceny byste měli mít podle aktuální studie v kapse alespoň 2 miliony EUR na nutné investice, které by z městečka učinily turisticky atraktivní lokalitu.

Španělská vesnice na prodej má ale co nabídnout. Kromě krásné přírody, která ji obklopuje, se může pochlubit i skvělou polohou. Blízkost Portugalska nabízí nepřeberné množství inspirace na výlety po okolí.

Řada lidí hledá únik před civilizací, takže pokud se novému majiteli podaří vymyslet hodně dobrý projekt, mohl by vybudovat jedinečné místo. A protože už k prodeji došlo, opuštěnou vesničku brzo čekají velké změny.

Zajímají vás další tradiční i netradiční místa ve Španělsku? Mrkněte na rubriku cestování.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *