Nemovitost ve Španělsku
Praktické rady

Nemovitost ve Španělsku – další tipy a rady

Když si pořizujete nemovitost ve Španělsku, je potřeba dát si pozor na spoustu věcí. Už jsme psali, že rozhodně doporučujeme využít služeb místní realitní kanceláře, která vám nejen pomůže s hledáním vhodné nemovitosti ve Španělsku, navíc vám ohlídá, jestli na nemovitosti neváznou nějaké dluhy nebo zástavní práva, vyřídí veškeré papírování, ohlídá i právní stránku transakce, koordinuje vše s protistranou i notářem a třeba zařídí i energetickou certifikaci. Samozřejmě je důležité vybírat dobře, rozhodně věnujte výběru hodně času, studujte recenze na internetu, podívejte se, zda mají opravdu fyzické kanceláře atd.

My jsme měli při volbě realitky velké štěstí, takže celý proces pořízení nemovitosti ve Španělsku proběhl hladce a bezvadně. Ale pokud nechcete jen spoléhat na štěstěnu, určitě můžete do transakce zapojit své vlastní právníky, kteří vám ověří všechny informace, ohlídají právní dokumentaci a zajistí, že pořízení bytu nebo domu ve Španělsku proběhne správně a korektně bez nečekaných překvapení.

My vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit advokátní kancelář Moreno Vlk & Asociados. Je to česko-španělská právnická firma s pobočkami v Praze a v Madridu, která má dlouholeté zkušenosti s poskytováním právních služeb jak v Čechách, tak ve Španělsku. Velkou výhodou je, že nebudete mít žádnou jazykovou bariéru. Můžete s nimi komunikovat v češtině a přitom můžou pracovat se španělskou dokumentací, komunikovat se španělskými úřady i protistranou.

Pokud plánujete koupit nemovitost ve Španělsku, která bude potřebovat rekonstrukci, možná mějte už v této fázi vybranou firmu na rekonstrukce, která vám může před samotnou koupí bytu nebo domu prověřit jeho technický stav. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení a případně tak získáte důležitou informaci k vyjednávání o ceně s prodávajícím. O výběru dodavatele na rekonstrukci bytu ve Španělsku jsme psali zde.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 5 Průměr: 4.8]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *