byt k pronájmu v Madridu
O životě

Hledáme byt k pronájmu v Madridu. Značka: Jsme zoufalí!

Hledat byt k pronájmu v Madridu je stres! Realitní trh vyžaduje rychlé jednání a konkurence ze strany poptávajících je veliká. Přidejte k tomu jazykovou bariéru a tlak, že stávající dočasné bydlení musíte k určitému dni opustit a stres je na světě.

Procházeli jsme nabídky pronájmů na webu Idealista a obvolávali jsme majitele o přestávkách v jazykovce. Za velký úspěch jsme považovali už to, že nabízený byt bylo stále možné navštívit, přestože jsme byli takzvaně v pořadí.

Druhá polovina roku 2012 byla stále ve znamení finanční krize. Nebylo proto divu, že pronajímatelé byli velice ostražití a hledali solidní nájemníky se stabilním příjmem, který by doložili posledními třemi výplatními páskami (=nominas). Nejednou jsme se setkali s chladným komentářem: “Jo vy jste cizinci z východní Evropy” anebo “Aha vy nemáte práci”.

Úspěch v nedohlednu, jazyková bariéra veliká a těch trapasů! Jeden příklad za všechny: Na jedné prohlídce bytu u metra Legazpi jsem se chtěl majitele zeptat, jestli by nevadilo, že máme 2 kočky. Z nervozity jsem zaměnil ‘dos mascotas’ za ‘dos mosquitos’, a tak jsem se nešikovně přeptal, zda by nevadilo, že máme dva komáry! 🙂 Majitele jsem sice pobavil, ale nájem nám nevyšel.

Líčili jsme neúspěchy naší učitelce španělštiny a ta nám poradila, ať to zkusíme jako ona. A to: zvolit si čtvrť, kde chceš bydlet, obejít tam ulice a dívat se v portálech domů po nápise Alquiler (k pronájmu) a hned zavolat na uvedené číslo. Tak jsme to zkusili, ale žádný výsledek to nepřineslo. Zbývalo posledních 14 dní v dočasném pronájmu a my byli zoufalí!

Když jsme jednou odcházeli z další neúspěšné prohlídky bytu, zahlídli jsme obrovskou reklamu na boku protějšího domu nabízející pronájmy nemovitostí. Opsali jsme si telefon a webovou stránku, na které jsme poté našli několik nabídek bytů k pronájmu. S ohledem na naší finanční situaci připadal do úvahy jenom jeden. Domluvili jsme si schůzku, ale moc nadějí jsme si nedělali po všech předchozích zkušenostech. VYŠLO TO! Sice jsme museli coby nezaměstnaní složit šílenou kauci ve výši 5 nájmů, ale vem to čert! Hlavně, že jsme sehnali byt a dokonce s bazénem ve vnitrobloku!

Pokud máte nějaký dotaz, můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 8 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *