Pronajatý byt ve Španělsku
O životě

Pronajatý byt ve Španělsku a nečekané problémy

Netrvalo to dlouho a náš pronajatý byt ve Španělsku nám přinesl problémy. Všechno začalo tím, že si nájemci stěžovali, že jim špatně odtéká odpad záchodu. Poslali jsme tam naši osvědčenou firmu a bylo nám řečeno, že je potřeba vyměnit záchodovou mísu. Nechali jsme to tedy udělat a i když museli být nájemníci asi den bez záchodu, což muselo být hodně nepříjemné, problém se vyřešil. Ale ne na dlouho.

Za pár týdnů nám volal majitel bytu o patro níž, že ho naši nájemníci vytopili a že má zničenou velkou část vybavení včetně starožitného nábytku. Stejně tak byla vytopená sousedka v přízemí.

Samozřejmě za normálních okolností nese odpovědnost nájemník a měl by to řešit přes svou pojišťovnu, ale v tomto případě nešlo o to, že by nechal puštěnou vodu, ale docházelo k úniku někde v útrobách domu, a to byla zodpovědnost nás jako majitelů.

Začali jsme vše řešit přes naši pojišťovnu, byl to docela stres je přimět k akci s vědomím, že nájemníci musí mít vypnutý přívod vody, aby nedocházelo k dalším únikům, takže se nemohli ani vysprchovat, ani použít toaletu. Když se tam konečně zástupce pojišťovny dostavil, řekl, že k úniku musí docházet ve stoupačkách, které jsou majetkem společenství vlastníků a musí to tedy řešit jeho pojišťovna. Pojišťovák společenství vlastníků přišel a tvrdil, že problém je v té vyměněné záchodové míse u nás, takže jsme museli přizvat i firmu, která ji vyměňovala. V jeden moment byli na místě tři instalatéři (ten náš a dva z obou pojišťoven) a hádali se, kde je problém.

Do toho přibývaly dny, kdy byli nájemníci bez vody a museli se chodit sprchovat do hotelu, kde pracovala jako recepční naše nájemnice. A my jsme začínali vymýšlet krizové scénáře, jak budeme muset sousedovi pod námi zaplatit ze svého škodu na starožitnostech ve výši několika tisíc EUR, protože žádná pojišťovna nechtěla uznat zodpovědnost.

Výsledkem summitu tří instalatérů bylo usnesení, že je potřeba zavolat fekální vůz, aby vyčistil odpady celého domu (podotýkám, že výraz “fekální vůz” je pro mě velká novinka, musel jsem zadat do googlu dotaz “jak se řekne slušně hovnocuc”, protože jsem nechtěl použít vulgarismus). Celý proces spočívá v tom, že nejdřív se do odpadního potrubí pustí voda pod tlakem, která ho propláchne, a pak se vše nasaje zpátky. Takže aby toho nájemníci neměli málo, fekální vůz způsobil malou potopu i u nich, protože se jim skrz odpady vyplavilo všechno možné a měli to až v obýváku.

Neskutečně se nám ulevilo, když to bylo vyřešené. Náš pronajatý byt ve Španělsku se ale zhruba po roce ozval znovu, když zase začalo sousedovi o patro níž zatékat do bytu. Tentokrát už se ale rovnou volal fekální vůz a bylo vyřešeno.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *