práce ve Španělsku
O životě

Příběh o hledání práce ve Španělsku – 3. díl

Z minulého dílu víte, že jsem od Kristýnky a Lucie získal kontakt na HR manažerku velké mezinárodní IT společnosti. Oslovil jsem ji takovým tím klasicky přemotivovaným mailem – něco ve stylu umírám touhou pracovat pro tak báječnou společnost. Pochopitelně jsem o ní nic moc nevěděl, ale nikoho asi nezaujme strohá zpráva, že prostě zoufale hledám práci, aby bylo na nájem!

Přesně jak jsem očekával, dlouho se nic nedělo. Pak se mi ozvala Kristýnka, že se vypsala jedna pozice stážisty, tak ať na to mrknu. Okamžitě jsem se na ní přihlásil a pak se zase dlouho nic nedělo. Po nějakém čase se mi ozvala slečna z HR, že by si potřebovala něco ověřit. Na pozici stážisty bylo podmínkou mít od promoce méně než 5 let, jenže to jsem nesplňoval! Nicméně k mému obrovskému překvapení mi sdělila, že se náhle uvolnila seniorská pozice, na kterou bych se mohl hodit, protože uvádím v životopise znalost francouzštiny. Hlavou mi prolítla panika, protože ač jsem studoval francouzštinu na střední škole i vejšce, moje reálná znalost byla dost mizerná. Prostě když se jazyk nepoužívá, tak se úspěšně zapomene! Nicméně dohodli jsme se, že to zkusím.

Před samotným pohovorem jsem musel projít povinným testem z angličtiny, excelu a matematicko-logického uvažování. Poslední jmenovaný test byla moje noční můra! Říkal jsem si, že pokud zvládnu dohrabat se alespoň na pohovor, tak už jen to budu považovat za velký úspěch! Povedlo se mi zvládnout všechny 3 testy, sice u toho nejvíc obávaného jen těsně, ale vyšlo to.

Pohovor probíhal legračně. Ve dveřích se zjevila slečna, která na mě okamžitě spustila perfektní francouzštinu. Protože mi bylo jasné, že k tomu trapnému momentu odhalení mé mizerné úrovně v průběhu pohovoru dříve či později dojde, připravil jsem si řeč. Můj naučený monolog vysvětloval, že jsem francouzštinu už nějakou dobu nepoužíval v pracovním prostředí, ale že si myslím, že bych se do toho nějakým časem dostal. Slečna okamžitě odhalila tu bídu a španělsky mi oznámila, že pohovor nekončí, ale že přijde někdo jiný. Dorazila manažerka a pokračovali jsme v angličtině. Vysvětlila mi, že na pozici s francouzštinou to určitě nebude (zaručeně jsem se musel červenat, jak mi bylo trapně), ale že bude mít v týmu jednu mateřskou a jestli by mi nevadilo ucházet se o pozici na dobu určitou na 6 měsíců. Byl jsem rozhodně pro, ale snažil jsem se působit normálně a nedávat moc najevo, ze BERU COKOLIV!

Asi za 14 dní následovalo další kolo pohovoru s jiným manažerem, pak vypracování a prezentace případové studie. Za dalších 14 dní jsem ještě musel absolvovat motivační a osobnostní test a pohovor s HR. A v průběhu toho všeho mi ještě stihli oznámit, že se nečekaně uvolnila pozice, na kterou se moje předchozí zkušenosti hodí na 95%. Skákal jsem radostí do vzduchu, když jsem po více než měsíčním procesu všech testů a pohovorů úspěšně získal pozici finančního kontrolora.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *