Květinová bitva ve Španělsku
O životě

Květinová bitva ve Španělsku

Ve Valencii se minulý týden bojovalo a zbraněmi byly kytky. Květinová bitva ve Španělsku (“Batalla de Flores de Valencia”) je přehlídkou alegorických vozů tažených koňmi, které jsou tématicky dekorovány. Mladí lidé z vozů házejí na přihlížející květiny, papírové spirály a konfety. Stejně tak publikum hází květy na ně.

Tradice se inspirovala květinovou válkou karnevalu ve francouzském Nice a ve Valencii se slaví každou poslední červencovou neděli kolem osmé hodiny večerní už od roku 1891. Místem konání je bulvár Paseo de la Alameda.

Jedná se o slavností mírumilovnou bitvu plnou barev, která město provoní rozmanitými květinovými vůněmi.

Většinu osazenstva alegorických vozů tvoří ženy a dívky v tradičních valencijských krojích, které známe z oslav Fallas (psali jsme zde).

Každý rok proletí vzduchem více než milión a půl květů oranžových, žlutých a červených afrikánů a samozřejmě nemůže chybět vyhlášení vítěze soutěže o nejkrásnější alegorický vůz.

Květinová bitva ve Španělsku je na vstupenky do speciálních zón, které lemují trasu alegorických vozů. Pokud chcete jen nahlédnout, ideálně dojeďte na stanici metra Alameda a vystoupejte po schodech k Paseo de la Alameda.

V následujícím videu se můžete podívat, jak moderní forma květinové bitvy využívá i tenisové rakety k odvracení květinových útoků.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 1]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *