nejzdravější město ve Španělsku
Cestování

Valencie – nejzdravější město ve Španělsku

Titul “nejzdravější město ve Španělsku” pro rok 2021 získala Valencie a předběhla tak Madrid, Barcelonu i Zaragozu. 

Odborná studie potvrdila, že právě Valencie dosáhla s výsledkem 76,9% maximální hodnoty v ukazateli zdraví obyvatelstva a obsadila tak první místo v celém Španělsku. Vyplývá to z indexu zdraví měst, který zpracovává IdenCity (poradenská společnost specializovaná na zpracování analýz a statistik) a DKV (aktivistická organizace pro zdraví).

Zveřejněná studie analyzuje celkem 78 ukazatelů, které odrážejí úroveň zdraví a odpovídající faktory v 50 hlavních městech jednotlivých španělských autonomních oblastí a ve 2 autonomních městech. Tyto ukazatele jednak zahrnují v souladu s OSN absenci nemocí a chorob, ale zároveň jdou dále a odrážejí i fyzický, duševní i sociální blahobyt obyvatelstva.

Valencii hodně pomohla velká hustota cyklostezek. Zároveň měla v porovnání s ostatními městy velmi dobré výsledky v průběhu pandemie covidu-19 co do počtu případů i vytíženosti nemocnic. Stejně tak triumfovala v oblasti úrovně znečištění, mobility, urbanismu a zdravotní péče

Titul “nejzdravější město ve Španělsku” si tak Valencie po právu zasloužila. Pokud se do Valencie chystáte, podívejte se na náš článek s tipy pro cestovatele.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 4 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *