okouzlující Santander
Cestování

Okouzlující Santander

Dnes se vydáme na sever Španělska, a to konkrétně do autonomní oblasti Kantábrie. Právě zde na pobřeží Biskajského zálivu najdete okouzlující Santander, což je hlavní město zmiňované oblasti.

Co se týče počtu obyvatel, se svými více než 170 tisíci obyvatel se řadí až na 24. místo největších měst Španělska. Přestože není nijak veliký a nemůže nabídnout tolik památek jako jiná města, okouzlující Santander rozhodně je, a to především díky svým dechberoucím pobřežím.

Rozhodně byste neměli vynechat návštěvu parku la Magdalena, kde se nachází stejnojmený velkolepý palác obklopený zelení. Palác la Magdalena byl postaven na počátku 20. století jako letní rezidence pro královskou rodinu, avšak dnes je sídlem univerzity Menéndez Pelayo. Až se budete procházet v blízkosti tohoto paláce a jeho okolí, zaručeně si budete připadat jako v románu Agathy Christie. Na přilehlé pláži Playa El Camello dokonce můžete zahlédnout lachtany a tučňáky.

palacio magdalena
Palác “Palacio de la Magdalena”

Při procházce po promenádě Paseo marítimo určitě zahlédnete charakteristickou budovu sídla banky Santander, což je největší bankovní skupina ve Španělsku. Za zmínku také stojí, že tato budova byla původně hotelem. Nedaleko odtud se nachází náměstí Plaza Cañadío, což je zona typických barů a taveren tohoto přístavního města.

Jste-li milovníci přírody a dlouhých procházek, zajeďte si do nedalekého parku Parque Cabo Mayor, kde můžete obdivovat krásy divokého pobřeží a dechberoucích útesů. Jako například malebou pláž Playa de Mataleñas, na kterou je nejhezčí pohled z vyhlídky Mirador del Cabo Menor. (Poznámka: odtud pochází titulní fotka k tomuto článku). Anebo velmi fotogenický maják Faro de Cabo Mayor, který jakoby strážil přístup do Biskajského zálivu.

Samostatnou kapitolou je pak místní gastronomie. Navštívit okouzlující Santander a nezajít si do některé z místních taveren na tapas či dobrou rybu by byl hřích. Mezi typické pokrmy se zde mimojiné řadí sardinky na santanderský způsob či sýry místní produkce. Pokud máte rádi kalamáry, tak na jídelním lístku je zde najdete pod názvem “rabas” namísto běžného označení “calamares“.

Více cestovatelských tipů po Španělsku můžete najít v sekci Cestování.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *