Španělský seriál Internát
O životě

Španělský seriál Internát

Často se nás ptáte, jak jsme v našich začátcích válčili se španělštinou. Kromě jazykové školy nám hodně pomohlo sledování seriálů. A právě španělský seriál Internát nás úplně uchvátil.

Španělský seriál Internát (“El internado” nebo také “El internado: Laguna Negra”) vysílala televize Antena 3 mezi lety 2007 a 2010. Má 7 sérií o celkem 71 dílech.

Celý příběh začíná tak, že Marcos a Paula, dva sourozenci z Galicie, jejichž rodiče zmizeli během plavby lodí na moři, přijíždějí do internátu Laguna Negra, jehož ředitelem je Héctor de la Vega. Velice brzo se ale začnou dít zvláštní věci a dojde k úmrtím za podivných okolností. Šestiletá Paula je z nějakého důvodu ve středu veškerého dění a její bratr Marcos začne s několika spolužáky pátrat po tom, co za vším stojí.

Víc už prozrazovat nebudeme. Co ale rozhodně stojí za zmínku, že v roce 2013 byl španělský seriál Internát zařazen na seznam “The WIT” mezi nejlepší televizní formáty posledních 50 let a dodnes se to žádnému jinému španělskému televiznímu pořadu nepovedlo. 

Skvěle promyšlený příběh vás jen tak nenechá odejít od televize, dokud se v posledním díle poslední série nedozvíte rozuzlení.

Tvůrci si také dali záležet na obsazení. Ředitele internátu Héctora hraje vynikající Luis Merlo, jeho zástupkyni Elsu naprosto bezkonkurenční Natalia Millán a správkyni Jacintu mnoha cenami ověnčená Amparo Baró.

Mezi studenty se objevila řada dosud více či méně neznámých tváří, které dnes patří mezi španělskou hereckou špičku. Marcose hraje Martiño Rivas, ze kterého se stal také úspěšný model. Carolinu ztvárnila Ana de Armas, kterou dnes můžete znát jako Bond Girl z bondovky Není čas zemřít nebo jako představitelku Marilyn Monroe ve snímku Blonde, za což si vysloužila nominaci na Oscara. Vicky zase hrála Elena Furiase, která pochází ze slavné španělské umělecké rodiny “los Flores” (je dcerou Lolity Flores) a je blízkou kamarádkou španělské královny Letizie. Nemůžeme opomenout Blancu Suárez, představitelku Julie, která dnes patří k nejobsazovanějším herečkám mladé generace. Je i slavnou influencerkou, o kterou se přední módní značky vysloveně perou.

Španělský seriál Internát posbíral spoustu televizních cen a s velkým úspěchem ho uvedly televizní stanice na celém světě. V Česku seriál běžel na stanici AXN. Na ČSFD má slušné hodnocení 77 %.

Pokud se vám seriál líbil, můžete se po jeho stopách vydat na univerzitu Nebrija, kde se mimo jiné točil.

Na upoutávku na první sérii se můžete podívat v tomto videu:

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *