Španělské celebrity
O životě

Španělské celebrity, které vyhrály ve vánoční loterii

Losování vánoční loterie ve Španělsku je na spadnutí, a protože už z našich článků víte, že jde o velký fenomén, kterým každoročně žije celá země, připomeňme si, na které španělské celebrity se usmálo štěstí a vyhrály.

Možná vás to překvapí, ale mezi slavnými výherci je žena z nejvyšších sfér. Je jí sama španělská královna Letizia, která v roce 2004 dostala los vánoční loterie od svého bývalého kolegy novináře Miguela Garau z veřejnoprávní televize RTVE, kde za svobodna pracovala taktéž jako novinářka. Ono “décimo” mělo symbolické číslo 22504, které představovalo datum svatby Letizie Ortiz s tehdy ještě princem Filipem Bourbonským (22. května 2004). Letizia vyhrála na tento los 12.000 EUR a částku věnovala na charitu. A pak že nemáte sázet na čísla, která pro vás něco znamenají.

Pokud znáte trochu španělské celebrity, herec Nacho Guerreros, který je známý především z nekonečného seriálu “La que se avecina”, vyhrál v roce 2002 ono vysněné “gordo” a zcela mu to změnilo život. Do té doby byl totiž bez peněz, živil se jako číšník v malé vesničce v oblasti La Rioja a snil o tom, že se stane slavným hercem. Výhra mu umožnila přestěhovat se do Madridu a splnit si svůj sen.

Další “gordo”, tedy 400.000 EUR (zhruba 10 milionů CZK), padlo v roce 2006 slavné aristokratce, novinářce a moderátorce Mercedes Milá. Zajímavostí je, že šlo o los, který si spolu s kolegy pořídila v produkční společnosti Megamedia, ve které tehdy pracovala. Stejnou částku tedy vyhráli všichni zaměstnanci, kteří si firemní los koupili.

Španělská vánoční loterie se losuje vždy 22. prosince a každoročně udělá z mnoha Španělů boháče. Však se také celkem mezi výherce rozdělí 2.5 miliardy EUR (číslo z roku 2022, přibližně 62 miliard CZK).

Španělé svou vánoční loterii milují a ročně v ní utratí kolem 3 miliard EUR. Nejvtipnější na tom ale je, že ruce si mne především finanční úřad, který si díky tomu ročně přijde na téměř půl miliardy EUR.

Pokud chcete o španělské vánoční loterii vědět víc, přečtěte si tento článek.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 5 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *