Islas Cíes
Cestování

Souostroví Islas Cíes

Souostroví Islas Cíes se nachází na severozápadě Španělska v autonomní oblasti Galicie, jen nedaleko hranic s Portugalskem. Islas Cíes mají status národního parku a tvoří jej 3 ostrovy – Monteagudo, Faro a San Martiño, přičemž první dva zmiňované jsou spojené překrásnou pláží Praia de Rodas.

Na ostrovy se lze dostat pouze lodí z Viga, Cangasu nebo Baiony a cesta trvá přibližně 40 minut. Včasná rezervace přes internet je velmi doporučovaná, neboť denní limit povoluje pouze 2200 návštěvníků. Právě díky regulované návštěvnosti si Islas Cíes zachovávaji své kouzlo, a proto jej místní obyvatelé Galicie právem označují za panenský ráj s plážemi podobnými těm v Karibiku. Nelze se proto divit, že britský list The Guardian označil místní pláže za nejkrásnější na světě.

Tím nejatraktivnějším na Islas Cíes jsou překrásné pláže, avšak počítejte s chladnější vodou, než kterou znáte ze Středozemí, protože souostroví omývá Atlantický oceán. Dalším lákadlem je několik turistický tras, na jejichž cíli se tyčí vždy jeden ze tří ostrovních majáků, které vás odmění dramatickými výhledy. Na výběr máte různě náročné trasy od 2,5 do 7 km (tam i zpět) s převýšením v rozmezí 55 – 175 metrů.

Praktické informace:
Lodní dopravu na Islas Cies zajišťuje několik soukromých společností, které umožňují rezervaci a nákup jízdenek přes internet (Mardeons, Piratasdenabia, Crucerosriasbaixas)

Pokud vám nestačí pouze jednodenní návštěva těchto nádherných ostrovů, je možné zde přenocovat v místním kempu, což je jediná možnost ubytování na Islas Cíes. Díky limitované kapacitě je opět velmi doporučovaná rezervace předem (Campingislascies)

Hned po vylodění na ostrovech projdete kolem restaurace s terasou, což je jediná možnost občerstvení. Islas Cíes podléhají přísné regulaci a veškeré vaše obaly a odpadky si musíte odvézt zpět s sebou.

Koukněte na video a neodoláte:

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 4 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *