SIM ve Španělsku
Praktické rady

SIM ve Španělsku – španělské mobilní číslo

Nejjednodušší způsob, jak si pořídit španělské mobilní číslo, je předplacená SIM karta (španělsky “tarjeta de prepago”). Předplacenou SIM ve Španělsku nabízí všichni hlavní operátoři, ale rádi bychom vás upozornili na pár věcí, které mohou být odlišné od praxe v České republice.

Podle našich zkušeností je nutné předplacenou SIM kartu zakoupit osobně ve Španělsku na základě předložení průkazu totožnosti. Je to součást opatření v boji proti terorismu. Stačí se dostavit do libovolné prodejny španělského mobilního operátora, kterého si vyberete, a kartu Vám zřídí na počkání. Měli by vám dát vybrat z několika telefonních čísel, která zrovna mají k dispozici. Nejběžnější operátoři jsou Movistar, Vodafone a Orange.

Předplacená SIM karta ve Španělsku funguje podobně jako ta česká, dobíjí se každé 4 týdny a jsou k ní různé tarify podle objemu mobilních dat a volných minut na volání. Například Vodafone aktuálně nabízí nejlevnější předplacenou kartu za 10 EUR měsíčně, která zahrnuje 25GB mobilních dat a 300 minut volání.

Objednat španělskou SIMku z Čech podle našich informací není možné. Takže pokud potřebujete španělské mobilní číslo a nedostanete se do Španělska, můžete požádat nějakého známého, který sem pojede, aby Vám kartu koupil (na své jméno a doklady) a přivezl Vám ji do Čech. Aktivovat španělskou SIMku můžete i z ciziny.

Sice jsme viděli nabídky nákupu SIM karet přes internet, ale v tomto případě bylo nutné kromě průkazu totožnosti poskytnout i adresu pro zaslání ve Španělsku a šlo to zaplatit pouze španělskou platební kartou. 

Nehledě na to, že i pro dobíjení kreditu je většinou nutné mít španělskou platební kartu. Existuje možnost dobít si předplacenou SIM kartu i bez španělské platební karty (např. přes bankomat, v supermarketu, na benzince a podobně, ale samozřejmě vždy na území Španělska). Nově někteří operátoři postupně zavádějí možnost realizovat platby i zahraničními platebními kartami jako např. Digimovil, proto doporučujeme zjistit si tyto podmínky u operátora dřív, než si u něj pořídíte SIM-kartu. Někteří lidé využívají k dobíjení bez nutnosti španělské platební karty služby jako Revolut.

Předplacenou SIM-kartu ve Španělsku si nemusíte dobíjet každé 4 týdny. Důležité je, abyste tam měli každý měsíc dostatečné saldo na úhradu předplaceného tarifu, který jste si zvolili na začátku. Ale pokud si na saldo své SIM-karty nedobijete nějakou částku aspoň jednou za 6 měsíců, operátor vám mobilní číslo deaktivuje.

Pokud tedy převážně žijete v Čechách, bez španělské platební karty (u španělské banky) se pravděpodobně neobejdete. Může se vám snadno stát, že se půl roku do Španělska nedostanete, abyste si SIMku dobili v supermarketu nebo na benzince, a operátor vám číslo zruší. Pokud využíváte služeb poskytovatelů jako Revolut, mohli byste mít o problém méně.

Pokud uvažujete o paušálu, doporučujeme Vám kontaktovat přímo jednotlivé hlavní operátory (např. Movistar, Vodafone, Orange) a vznést konkrétní dotaz na možnosti nasmlouvání této služby ze zahraničí. Ale je dost pravděpodobné, že zahraniční subjekt bez účtu u španělské banky bude mít problém španělské mobilní číslo s paušálem získat. 

Rozměry SIM-karet jsou různé, ale ve Španělsku je běžné, že od operátora dostanete univerzální SIM-kartu, která je perforovaná na různé rozměry, a vy si vylomíte tu velikost, kterou potřebujete, např. nano-SIM pro iPhone.

Řada mobilů umožňuje mít v telefonu 2 SIM-karty najednou (každou z jiné země). Každopádně se můžete poradit už v Čechách u svého operátora. My jsme úspěšně vyzkoušeli u iPhonu 12 Pro Max hlavní SIM-kartu španělského Vodafonu a sekundární SIM-kartu (tzv. eSIM) českého Vodafonu a funguje to bezvadně. Obě telefonní čísla jsou neustále na příjmu, lze z obou libovolně volat, na obě chodí SMS bez toho, aniž by se mezi nimi přepínalo. Určitě to bude fungovat i obráceně, tedy s českou SIM-kartou jako hlavní a španělskou eSIM jako sekundární.

Pokud by vám v tomto článku něco ohledně SIM ve Španělsku chybělo, napište nám přes kontaktní formulář.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 2 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

3 komentářů

 • Petr

  Na dobijeni nemate nepotrebujete spanelskou kartu. Ja dobijim pres Revolut a zadny problem. Dale na obnovu dat nemate mesic ale 28 dni. Dva dny pre dobitim vam prijde smr zprava. Mam spanelsky Vodafon a skoro kazdy mesic nabizeji dvojnartobne mnozstvi dat a nevycerpany data prevadeji do dalsiho zuctovaciho obdobi

 • Ladislava Vankova

  Hola, chystame se ted na mesic do Spana a budeme potrebovat kvuli praci vice dat. Doporucite mi, prosim, u jake spolecnosti si koupit kartu?Nepotrebujeme volani, pouze co data. Muchas gracias Ladka

  • modrasek

   Dobrý den, my máme dobrou zkušenost s tzv. “tarjeta prepago od Vodafonu (viz web). Např. za 30€ máte na měsíc 120 GB dat. Je to předplacená SIM karta. Ostatní operátoři nabízejí podobné tarify za podobné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *