Rosita Amores
O životě

Rosita Amores – kabaretní hvězda

Pokud vás zajímají španělské reálie, neměla by vám uniknout Rosita Amores, velká valencijská kabaretní hvězda.

Rosa Amores Valls se narodila v roce 1938 v městečku Nules. Ve svých začátcích vystupovala jako zpěvačka s tanečním orchestrem Los Millonarios (“Milionáři”).

V 60. letech minulého století se ale zapsala do dějin show businessu coby zakladatelka a protagonistka erotického kabaretu. Divadlo Alkazar ve Valencii se tak stalo místem, kde se prezentoval tento nový fenomén. Rosita Amores tam ve varietních představeních vystupovala po boku takových hvězd jako Rafael Conde nazývaný El Titi.

Rosita Amores dokázala vyzrát na cenzuru Frankova režimu, kdy byla erotika v tehdejším Španělsku odkázána pouze do soukromých sfér. Stala se místní celebritou a symbolem varieté. 

Její píseň “Posa’m Menta” se stala takovou malou hymnou svobody ve tvrdé diktatuře.

Místní ji tak milují, že jí věnovali obrovskou fotku, která zdobí jeden z domů v ulici Calle Corretgeria v historické čtvrti El Carmen. Je na ní zobrazená, jak se vznáší nad obrovskou pánví na paellu (o tomto pokrmu jsme psali zde). Více valencijské symboliky už tam opravdu být nemohlo.

Rosita Amores je symbolem nespoutanosti, boření zažitých norem a hlavně vlastenectví. Objevila se v řadě seriálů, filmů a také vznikl muzikál o jejím životě.

A Španělé jí nikdy nezapomenou, že v temných dobách diktatury vnesla do té šedi výbuch barev a erotiky.

Pokud chcete vidět Rositu Amores v akci, podívejte se na toto video, rozhodně nebudete litovat:

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 1 Průměr: 4]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *