příběh toreadora
O životě

Isabel Pantoja a Francisco Rivera “Paquirri” – tragický příběh toreadora a růže hozené do arény

Tento tragický příběh toreadora a růže hozené do arény mohl psát klidně autor laciné červené knihovny. O to víc si zřejmě získal srdce lidí tím, že byl skutečný, napsaný životem.

Posuďte sami. Byl počátek 80. let. Mladičká začínající hvězda španělského pěveckého nebe Isabel Pantoja se zamilovala do slavného toreadora Francisca Rivery Péreze známého jako “Paquirri”. Cádizský rodák slavil úspěchy jako toreador už od svých 16 let. Někteří novináři o jejich lásce psali jako o růži hozené do arény. Rodačka ze Sevily romského původu, která se od počátku své kariéry věnovala stylu “copla andaluza” a proslula svým temperamentem, si španělského zápasníka s býky vzala v roce 1983 za obrovského zájmu tehdejších médií a veřejnosti. Ideál romantické lásky skončil tragédií, když se Isabel rok po svatbě stala ve svých 28 letech vdovou poté, co Paquirri zahynul na následky útoku býka v aréně. Média jí tehdy přisoudila přívlastek “la viuda de España” (španělská vdova) a stala se tak národní hrdinkou. Stinnou stránkou samozřejmě bylo, že se stala i mediálně nejpronásledovanější osobou v zemi.

Nasledující vystoupení je z roku 1983, tedy z doby, kdy ještě prožívala své životní štěstí naplno:

Osud Isabel byl i později značně komplikovaný a pod drobnohledem médií. Vztah s politikem a bývalým starostou města Marbella Juliánem Muñozem jí přinesl zapletení do korupční kauzy daňových úniků a praní špinavých peněz známé jako “Caso Malaya”, na základě něhož si odpykala téměř 2 roky vězení.

Přes všechny kontroverze je stále vysoce ceněnou zpěvačkou andaluského stylu hudby a držitelkou řady nejvyšších hudebních ocenění. Vydala 30 alb a podnikla řadu turné po Španělsku a Latinské Americe. 

Její a Paquirriho syn Francisco José Rivera Pantoja známý jako “Kiko Rivera” nebo také jako “Paquirrín” je zpěvákem a DJem. I on byl terčem bulváru, jednak jako “škaredé káčátko” ve srovnání se svými nevlastními bratry, ale především pro svou závislost na drogách, kterou následně veřejně přiznal v reality show Gran Hermano (velký bratr).

Isabelini nevlastní synové Francisco Rivera Ordóñez a Cayetano Rivera Ordóñez, které měl Paquirri z prvního manželství, jsou po vzoru svého otce slavnými toreadory. Příběh toreadora tak jejich prostřednictvím pokračuje…

Více o tradici býčích zápasů se dozvíte v našem dalším článku.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 4 Průměr: 4.5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *