Ostrov Tabarca
Cestování

Ostrov Tabarca – místo, kde neexistují auta

Chcete-li zažít unikátní atmosféru maličkého osídleného ostrova, kde neexistují auta, vydejte se na celodenní výlet na ostrov Tabarca. Cesta lodí tam trvá přibližně jednu hodinu z přístavu Alicante na pobřeží Costa Blanca. Ostrov je přibližně 1800 metrů dlouhý a jeho šířka nepřesáhne 400 metrů. Ve skutečnosti se jedná o malé souostroví, takže pokud toto místo navštívíte, uvidíte i ostrůvky Cantera, Galera a Nao. Od roku 1986 je pobřeží chráněnou rezervací díky své jedinečné pestrosti mořské flory a fauny a celé souostroví bylo označeno jako přirozené útočiště k reprodukci ptactva pod ochranou Evropské Unie.

Historie osídlení ostrova sahá do 18.století. Tehdejší panovník Carlos III. nařídil ostrov opevnit a osídlit rybářskými rodinami. Rybolov patří dodnes k hlavním zdrojům obživy místních obyvatel a gastronomie na ostrově Tabarca je pro mnohé primárním lákadlem k návštěvě. Typickým chodem ostrova je Caldero tabarquino, což je pokrm ve stylu valencijské paelly.

Rybářské muzeum otevřené v roce 2004 nabízí expozici kulturního dědictví a ojedinělého podmořského prostředí. Na ostrově naleznete velké množství restaurací a také několik možností ubytování.

Praktické informace:

Na ostrov se dostanete z přístavu Alicante lodní dopravou se společností Cruceroskontiki. Případně můžete vyrazit lodí z městečka Santa Pola nebo Torrevieja.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 4 Průměr: 4.5]

Pošli to přátelům…

Jeden komentář

  • Doporuceni

    Pozor na to, žezde jsou pláže kamenité! Bude lepší, když si vezmete boty do vody. A taky pokud přijedete dřív, tak budete moci vybírat lepší místa…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *