nejkrásnější ulice ve Valencii
Cestování

Nejkrásnější ulice ve Valencii

Pokud se vypravíte do Valencie, v našem průvodci se můžete dočíst o hlavních pamětihodnostech, které stojí za zhlédnutí. Můžete k tomu ale přistoupit i jinak a projít si nejkrásnější ulice ve Valencii, kam se rozhodně vyplatí zatoulat a vychutnat si jejich zvláštní kouzlo. V různých žebříčcích dominuje především těchto 10 ulic.

💡 Kliknutím na název ulice se přemístíte rovnou na mapu.

Calle de la Paz

Patří mezi nejdůležitější obchodní ulice ve Valencii a bez pochyb také mezi jednu z nejhezčích. Na jednom jejím konci najdete krásné parky El Parterre a Jardines de la Glorieta s prastarými stromy a historický vítězný oblouk Puerta del Mar. Na opačném konci zase objevíte jedno z hlavních valencijských náměstí Plaza de la Reina s katedrálou a slavnou věží El Micalet.

Calle Micalet

Tato ulička má své vlastní kouzlo a právem patří mezi nejkrásnější ulice ve Valencii. Dovede vás od slavné věže El Micalet podél valencijské katedrály až na náměstí Plaza de la Virgen. U malých stánků za zvuků pouličních muzikantů můžete nakoupit rukodělné výrobky.

Calle de la Barchilla

Tato ulička obchází valencijskou katedrálu z druhé strany než Calle Micalet a zavede vás z Plaza de la Reina na náměstíčko Plaza de la Almoina. Objevíte díky ní Arco de la Barchilla, což je oblouk propojující valencijskou katedrálu s arcibiskupstvím a možná vám trochu připomene slavný benátský most vzdechů. Také si všimněte budovy Casa Punto del Gancho, která je ukázkou valencijského modernismu.

Calle Caballeros

Tato ulice patří mezi turisticky nejnavštěvovanější, především díky tomu, že se na jejím konci nachází asi nejkrásnější náměstí ve Valencii – Plaza de la Virgen. Zároveň na ní najdete kostel Parroquia de San Nicolás de Bari i Sant Pere Màrtir, který je právem označován za Sixtinskou kapli Valencie.

Calle de la Cultura

Tato ulička jako by svou krásou mluvila sama za sebe. Ne nadarmo vás zavede k nádhernému paláci Palacio Marqués de Dos Aguas, kde se nachází muzeum keramiky.

Calle Embajador Vich

Díky překrásným balkónům lemujícím tuto uličku nenajdete ve Valencii žádnou byť jen trochu podobnou. Rozhodně se do ní zatoulejte a hlavně nezapomeňte koukat nahoru.

Calle Serrans

Calle Serrans spojuje věže Torres Serranos, které byly součástí původního opevnění města, a náměstí Plaza Manises. Cestou narazíte na kostel San Bartolomé, který ale není kostelem. Po požáru v roce 1936 z něj totiž zbyla jen věž a na jeho místě vyrostly moderní bytové domy.

Gran Vía Marqués del Turia

Jde o krásný bulvár, jehož středem vede promenáda plná stromů, laviček a monumentů, kde uniknete před ruchem velkoměsta a v létě i před horkým sluncem. A jak už název napovídá, nevede nikam jinam než do slavného městského parku Turia, vybudovaného v bývalém korytě řeky.

Calle de la Reina a Calle del Progreso

Modernistická tvář Valencie se ukrývá v uličkách čtvrti Cabanyal (psali jsme o ní zde). Nechte se okouzlit malebnými rybářskými domky, které připomínají bohatou historii této přístavní čtvrti.

Calle Benidorm

Jedna z tepen starého městečka Campanar také patří mezi nejkrásnější ulice ve Valencii. Vychutnáte si tam ono kouzlo ocitnout se v podstatě na vesnici, aniž byste opustili velkoměsto. I Valencie totiž vznikla tak, že postupně absorbovala okolní vesnice, z nichž se staly čtvrti, přičemž některé si zachovaly svůj původní ráz.

Pokud chcete nahlédnout do našeho turistického průvodce po Valencii, najdete ho tady.

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 3 Průměr: 5]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *