Koupě nemovitosti ve Španělsku
Praktické rady

Koupě nemovitosti ve Španělsku

Koupě nemovitosti ve Španělsku začíná být v Česku čím dál větší módou. Možná vás budou zajímat následující informace:

  • Kde se po nemovitostech můžete porozhlédnout?
  • Jaké nemovitosti za jaké ceny se nabízejí?
  • Na co všechno myslet? 
  • A na koho se případně obrátit?

To vše se pokusíme shrnout v tomto článku.

Pokud přemýšlíte o koupi nemovitosti ve Španělsku, asi vás nejdřív bude zajímat, za jaké ceny se byty nebo domy v různých regionech Španělska nabízejí. V Česku byste se asi podívali na weby jako Sreality nebo BezRealitky. 

Ve Španělsku je nejrozšířenějším realitním portálem Idealista. Výhodou je, že tam inzerují jak soukromé osoby, tak realitky. Na jednom místě tedy najdete většinu aktuálních nabídek nemovitostí na prodej ve Španělsku. Web se dá přepnout do angličtiny a nabízí řadu užitečných filtrů, takže si můžete hledat nemovitosti v regionech, které vás zajímají, omezit cenu podle vašich finančních možností a filtrovat výsledky podle vašich požadavků (patro, výtah, stáří apod.). Dobrá vychytávka je, že si můžete označit vlastní region hledání, takže pokud vás třeba zajímá jen určitá zóna u pláže, jednoduše si ji na mapě označíte prstem. Filtry si můžete ukládat, takže se k nim v budoucnu můžete vracet.

Procházení inzerátů vám zároveň poslouží k vytipování místních realitek, které pak můžete oslovit se svojí poptávkou a nechat je hledat za vás. Někdy můžou mít v nabídce více nemovitostí nebo vás na nějakou upozorní dřív, než ji začnou oficiálně publikovat, což vám může dát náskok před ostatními zájemci zvlášť v dnešní době, kdy se po dobrých nemovitostech rychle zapráší.

Další alternativou je například portál Fotocasa, který má pěknou aplikaci pro mobilní telefony a orientuje se spíš na vizuální stránku inzerátů (fotky, video-prohlídky). 

Koupě nemovitosti ve Španělsku je poměrně komplikovaný proces, proto z vlastní zkušenosti doporučujeme realizovat ji přes realitku. O důvodech a také o jednotlivých krocích celého administrativního procesu píšeme v tomto článku.

V některých atraktivnějších lokalitách Španělska jsou i Češi, kteří se realitnímu trhu věnují a mohou vám pomoct s celým procesem a hlavně také s překonáním jazykové bariéry. Můžete se zkusit podívat třeba na stránky Rincon property nebo na českou pobočku realitky RE/MAX ve Španělsku. Často nabízejí i developerské projekty, které se teprve začnou stavět.

O tom, jak jsme hledali náš byt ve Valencii, si můžete přečíst zde.

Další tipy a rady v této oblasti shrnujeme tady.

Také si dobře spočítejte, co vás bude každoročně stát držba nemovitosti ve Španělsku, třeba kolik zaplatíte na dani z nemovitostí (více zde).

Určitě budete ve vaší nemovitosti ve Španělsku potřebovat alarm. O problému “okupas”, o kterém se v Česku tolik neví, píšeme tady.

Samozřejmě v rámci koupě nemovitosti ve Španělsku toho máte ke zvážení spoustu. Roli nehraje jen podnebí v konkrétní oblasti, ale třeba i letecké spojení z ČR, které může být mimo sezónu komplikované. Proto například Malaga táhne nejvíce zájemců z Česka, protože kromě ideálního podnebí má i dlouhodobě velmi kvalitní letecké spojení s ČR po celý rok.

Zajímají-li vás developerské projekty ve Španělsku, přečtěte si tento rozhovor s českým realitním expertem působícím v Andalusii.

Pokud se rozhodnete pořídit si letní apartmán nebo třeba dům na pláži ve Španělsku, důkladně vše zvažte. Hodně štěstí!

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 14 Průměr: 4.8]

Pošli to přátelům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *