Covadonga
Cestování

Horská jezera Covadonga

Pokud chcete zažít opravdový dotek horské přírody, pak musíte vyrazit k jezerům Covadonga, která leží na severu Španělska v autonomní oblasti Asturias a která jsou součástní národního parku Picos de Europa. Jezera tvoří dvě velké laguny ledovcového původu (Enol a La Ercina) a jedna malá laguna El Bricial, která disponuje vodou pouze v období tání sněhu.

Poté co se dostanete klikatými serpentinami na vrchol, jako první spatříte jezero Enol, což je největší z jezer ležící zhurba ve výšce 1000 metrů nad mořem. Druhé jezero – La Ercina – se nachází ještě o kus výše cca 1100 m.n.m. a při procházce v okolí obou jezer zaručeně spatříte početná stáda horských krav pasoucích se na travinách a plně navyknutých na turisty s jejich fotoaparáty. Právě přítomnost skotu a dramatické štíty lemující jezera dodávají tomuto místu úžasnou atmosféru, jako byste se rázem ocitli v rakouských Alpách.

Až se budete procházet mezi jezery, určitě narazíte na manganové a železné doly Buferrera a turistické centrum se stálou výstavou o zdejším národním parku.

Praktické informace:

Přestože na vrcholu u jezer Covadonga leží celkem rozlehlé parkoviště, není v obdobích s vysokou turistickou návštěvností povolen vjezd soukromým automobilům. To se týká období Velikonoc, letních prázdnin a prodloužených víkendů. Jako alternativa slouží parkovací komplex v údolí s možností hromadné autobusové přepravy na vrchol a zpátky každých cca 15 minut.

Pokud máte nějaký dotaz, můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Následující video mluví za vše:

Hodnocení článku:

[Celkem hlasů: 3 Průměr: 4.7]

Pošli to přátelům…

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *